17.11.2017 r.

 

Drugi raz w tym roku szkolnym spotkaliśmy w się w piątkowe popołudnie, by podyskutować o naszych działaniach w ramach Młodzieżowego Klubu Wolontariusza. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od  obejrzenia teledysku do piosenki zespołu Mała Orkiestra Dni Naszych.  Wzruszały nas słowa, ale też zdjęcia ludzi samotnych, chorych i bezdomnych. Porozmawialiśmy o wartościach bezinteresownego pomagania. Dokonaliśmy analizy naszych potrzeb, podjętych od września działań, ustaliliśmy, że zorganizujemy zbiórkę żywności dla ludzi bezdomnych, ale dopiero w okresie wiosny (na święta Wielkanocne). Podczas spotkania każdy z nas miał czas, by przyjrzeć się swoim mocnym i słabym stronom, wewnętrznym i zewnętrznym zasobom. Każde nasze spotkanie jest bardzo cenne, lubimy ze sobą rozmawiać, przebywać, bo jest w nas wspólna pasja – miłość do ludzi.

autor: I. Zimnicka – Maculewicz

 

____________________________________________________________________________

 

28.09.2017r.

Spotkaniem, które odbyło się  28.09.2017r. w Poradni rozpoczęliśmy naszą wspólną pracę w drugim roku funkcjonowania wolontariatu. Podczas spotkania ustalaliśmy koncepcję pracy na b.r., obejrzeliśmy film o dobroczynności i pracowaliśmy nad systemem wartości, które sterują naszymi wyborami i decyzjami życiowymi.

Dołączyła do nas Julka – uczennica z ZS nr w Nidzicy. W tym roku szkolnym zamierzamy kontynuować dzieło pomocy samotnym, chorym, starszym osobom  i uczniom, którzy z różnych powodów nie radzą sobie z nauką. Młodzieżowy Klub Wolontariatu „Pomocna Dłoń” tworzy 10 osób, a każdy wnosi niepowtarzalny i unikatowy dar dobrego i otwartego serca.

 

Kolejne spotkanie odbędzie się 03.11.2017 r.

                                                                                                   autor: I. Zimnicka- Maculewicz

 

_____________________________________________________________________________________________________________

 

22.06.2017 r.

To już nasze ostatnie spotkanie przed wakacjami. Niektórzy z nas już od paru dni albo odpoczywają albo pracują, dlatego nie w pełnym składzie podsumowaliśmy cały rok pracy w wolontariacie. Praca z dziećmi, ludźmi starszymi i chorymi, wpieranie żywnością i dobrym słowem ludzi bezdomnych, pomogła nam w dojrzewaniu i  wzrastaniu do najcenniejszych wartości, jakimi są: bezinteresowność, ofiarność, szacunek, akceptacja, miłość do człowieka. Cieszymy się z owoców naszej pracy: dzieci, którym pomagaliśmy w nauce zaliczyły kolejny rok szkolny, ludzie chorzy i samotni otrzymali od nas wsparcie i pomoc, a Ci najbiedniejsi jedzenie i godność.

Chcielibyśmy w następnym roku szkolnym kontynuować rozpoczęte dzieło. Może, mamy  taką cichą nadzieję, ktoś nowy do nas dołączy.

                                                                                                 Autor: I. Zimnicka- Maculewicz

 

 

___________________________________________________________________________________________________________

 

23.02.2017 r.

 

Zgodnie z założonymi celami ruszyliśmy z wolontariatem w ramach, którego oferujemy pomoc i wsparcie dla ludzi samotnych, chorych i starszych, a wszystko to w ramach współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

                                                                                                  autor:. I. Zimnicka- Maculewicz

 

 

_________________________________________________________________________________________________

 

20.01.2017 r.

W dniu 20.01. 2017 r. w godzinach wieczornych spotkaliśmy w się w Poradni, by podsumować nasze dotychczasowe działania  na rzecz wolontariatu. Przy ciepłych napojach i cieście każdy z nas mógł podzielić się refleksjami i wnioskami. W okresie od października do stycznia przede wszystkim wolontariusze Młodzieżowego Klubu Wolontariusza „Pomocna Dłoń” pracowali na rzecz pomocy dzieciom w nauce. Objęli opieką podopiecznych świetlicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nidzicy, a także dzieci diagnozowanych w Poradni, które wymagały pomocy w nadrabianiu zaległości szkolnych.

Ponadto w okresie listopad – grudzień wolontariusze zbierali paczki dla dzieci. W ostatnim tygodniu nauki, przed świętami, przekazaliśmy je Pani Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – Danucie Kamińskiej.

W II semestrze pragniemy nadal kontynuować rozpoczęte dzieło pomocy najmłodszym, a ponadto pragniemy rozszerzyć naszą działalność w obszarze pomocy i wsparcia dla ludzi samotnych i seniorów. W tym celu prowadzimy już rozmowy z Panią Danutą Kamińską – Dyrektor  Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej   w Nidzicy.

Mamy świadomość, że Wolontariat jest nie tylko sposobem na spędzanie wolnego czasu, ale przede wszystkim uczy bycia z drugim człowiekiem i jest dobrą okazją do pracy nad własnym charakterem.

Oto kilka zdjęć z naszego wieczornego, piątkowego spotkania w Poradni.

 

autor: Izabela Zimnicka – Maculewicz

________________________________________________________________________________________________

 

18.12.2016 r.

 

 „Człowiek jest wielki nie przez to, co ma,
nie przez to, kim jest,
lecz przez to,
czym dzieli się z innymi”

                                               Jan Paweł II

 

Zakończyliśmy zbiórkę słodyczy, zabawek, przyborów szkolnych dla dzieci. Wszystkim, którzy włączyli się w Naszą akcję  serdecznie  dziękujemy za okazane wsparcie, które traktujemy jako wyraz  dobroci i chęci niesienia pomocy potrzebującym dzieciom.

 Autor: Izabela Zimnicka- Maculewicz

 

_______________________________________________________________________________________________

 

14.12.2016 r.

 

09.12.2016 r. odbyło się w Poradni kolejne spotkanie wolontariuszy z Młodzieżowego Klubu Wolontariusza. Przy kawie i herbacie omawialiśmy nasze bieżące zadania, przebieg zbiórki słodyczy i zabawek dla dzieci. Wyrażaliśmy opinie o naszej pracy, którą wykonujemy w ramach wolontariatu. Po konstruktywnej rozmowie, przyszedł czas na zasłużony relaks, dlatego przegryzając paluszki i popcorn obejrzeliśmy film pt.”Nadludzka miłość”. To był dobry czas dla nas wszystkich!

Do naszego grona dołączyła Karolina – licealistka z Zespołu Szkół w Jagarzewie. Miło nam Cię powitać. Życzymy Ci wielu satysfakcjonujących chwil i wielkiej pasji w czynieniu dobra.

 

Autor: Izabela Zimnicka- Maculewicz

____________________________________________________________________________________________________________
14.12.2016

 

Pani Kasia służy pomocą w ramach Młodzieżowego Klubu Wolontariusza i zgodnie ze swoimi nabytymi kwalifikacjami pomaga terapeutycznie już czterem osobom.

 

PKasia1

___________________________________________________________________________________________________________
22.11.2016 r.

Rozpoczęliśmy akcję Bożonarodzeniową zbierania słodyczy, zabawek dla dzieci z ubogich rodzin. O naszej inicjatywie zostało powiadomionych kilka placówek.

Liczymy na hojność i otwarte serca darczyńców. O efektach zbiórki niebawem napiszę.

autor: I. Zimnicka – Maculewicz

__________________________________________________________________________________________________________

 

22.11.2016 r.

Miło mi powiadomić, że do naszego grona wolontariuszy dołączyła kolejna osoba.

Jest nią pani Kasia, która z uwagi na wszechstronne wykształcenie pedagogiczne, będzie służyć w  ramach wolontariatu w poradni pomocą terapeutyczną dla dzieci i młodzieży.

Po rozmowie i  ustaleniu warunków współpracy, p. Kasia chętnie podpisała umowę z panią Dyrektor Małgorzatą Wilińską. Niebawem rozpocznie pracę wolontariusza.

DZIĘKUJEMY PANI KASIU ZA POŚWIĘCONY CZAS I POMOCNĄ DŁOŃ.

                                                               autor: I. Zimnicka – Maculewicz

______________________________________________________________________________________________________________
15.11.2016 r.

Nowe wieści

Jesteśmy po kolejnym spotkaniu roboczym. Omówiliśmy najważniejsze sprawy związane z naszą działalnością w ramach wolontariatu, wytyczyliśmy nowe cele. Obecnie głównie pomagamy dzieciom w świetlicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nidzicy, a także innym osobom, które przejawiają trudności edukacyjne. Swoje pomieszczenie w sali Madagaskar użyczył nam Pan Mariusz Kostowski. Za dwa tygodnie planujemy wyjazd do schroniska dla psów. W najbliższym czasie pragniemy jeszcze zorganizować zbiórkę słodyczy dla dzieci ze świetlicy i nawiązać współpracę ze Środowiskowym Dziennym Domem Samopomocy w Nidzicy. Jesteśmy już po wstępnych rozmowach z Panią kierownik Magdaleną Stępień.

 

Miło nam powitać nowego wolontariusza w osobie Michała – otwartego na udzielanie pomocy i dzielenie się czasem, z tymi którzy potrzebują wsparcia.

Życzymy Ci Michale odwagi i zapału.

autor: I. Zimnicka – Maculewicz


Jestimageseśmy już po sześciu spotkaniach roboczych. Obecnie jest nas 5- aktywnych wolontariuszek. Na szóstym spotkaniu, które odbyło się w Poradni ustaliłyśmy nazwę, strukturę, regulamin i zadania Klubu. Od teraz nazywamy się: Młodzieżowy Klub Wolontariusza „Pomocna Dłoń”.

Niebawem będziemy miały swój plakat promujący naszą działalność, identyfikatory i umowy. Pragniemy pomagać dzieciom  w nauce, organizować im czas zabawy w placówkach opiekujących się dziećmi, jesteśmy otwarte na opiekę nad zwierzętami w schronisku, wsparcie dla osób starszych i bezdomnych.

Niebawem, bo w listopadzie ruszamy w teren czynić Dobro, bo wychodzimy z założenia, że  „Najcenniejszą  rzeczą jaką możesz komuś dać jest Twój czas”.

29.10.2016 r. – Paulina B., Asia J., Justyna W., Kinga S.  po zawarciu umowy o wolontariat, dostarczeniu pisemnych zgód rodziców/opiekunów, rozmowach z partnerami wolontariatu, rozpoczęły prace.  Wolontariuszki, zgodnie z ustaleniami zatwierdzonymi na spotkaniu roboczym, posiadały identyfikatory i dzienniczki wolontariusza.

W mijającym tygodniu wolontariuszki pomagały dzieciom w nauce w świetlicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nidzicy. Wkrótce planujemy wyprawę do schroniska dla bezdomnych psów i podjęcie rozmów z Panią Magdaleną Stępień- kierownikiem Środowiskowego Dziennego Domu Samopomocy w Nidzicy.

Pragniemy pomagać na różnych obszarach.plakat-wolontariat-01

DSC_0001DSC_0002DSC_0003DSC_0004DSC_0006DSC_0007DSC_0008DSC_0009DSC_0010DSC_0011DSC_0012